Sprawy Bieżące

KOLEJNY NOWY WÓZ STRAŻACKI W GMINIE JASTKÓW

autor Teresa Kot Wójt Gminy Jastków · 04 maj 2020 o 10:48

        Jest mi miło poinformować , że niebawem Gmina Jastków wzbogaci się o nowy wóz strażacki przeznaczony do jednostki OSP Moszenki. Zakup średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego zostanie sfinansowany dzięki pozyskanym dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego oraz z budżetu Gminy Jastków.

Jednostka OSP Moszenki działająca od 1995 roku w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym w 2019 roku wykonała 145 wyjazdów, co plasuje ją na II miejscu najczęściej uczestniczących w działaniach ratowniczo-gaśniczych jednostek OSP w Województwie Lubelskim.

       Korzystając z okazji, że w dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, w imieniu własnym a także Rady Gminy Jastków oraz wszystkich Mieszkańców gminy składam serdeczne podziękowania wszystkim strażakom za pełną poświęcenia i zaangażowania służbę. Drodzy Druhowie, dbacie o bezpieczeństwo publiczne na terenie Naszej gminy poświęcając swój czas prywatny oraz życie rodzinne. Jesteście zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie i mienie ludzkie.

Z okazji święta Waszego Patrona – Świętego Floriana życzę, tyle powrotów ile wyjazdów. Niech nigdy nie opuszcza Was hart ducha oraz potrzeba niesienia pomocy innym.

 

                                                                                                                             Teresa Kot

                                                                                                                            Wójt Gminy Jastków

 

32db77f8 b435 459a 8c1b b845b39a74ff
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.