Sprawy Bieżące

KONKURS „WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY”

autor Michał Słodkowski · 10 maj 2023 o 12:42

Konkurs „Wiosenne nakrycie głowy”

W związku z powitaniem kalendarzowej Wiosny, w Samorządowym Przedszkolu       w Jastkowie został zorganizowany konkurs na „Wiosenne nakrycie głowy”.  Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych dzieci,  inspirowanie wiosenną tematyką, uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku,oraz budzenie zainteresowania sztuką poprzez wykonanie wspaniałych strojów i ich pokaz. W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz ze swoimi rodzicami.

18.04.2023r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wraz z pokazem mody „Wiosennego nakrycia głowy”.

Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały bardzo pomysłowe czapki kapelusze itp. nakrycia głowy, wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów. Przedszkolaki  doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek, a tego dnia towarzyszył im radosny nastrój. Wszystkie nakrycia głowy były bardzo piękne,  pokaz mody przebiegał w wyśmienitej atmosferze, a występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych negocjacjach udało się wyłonić zwycięzców.  Pierwsze 3 miejsca zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, natomiast wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami pocieszenia.

Zwycięzcy:

I miejsce Filip Kawecki grupa Biedronki

II miejsce Kacper Kaliszuk grupa Żyrafki

III miejsce Liliana Piątek grupa Żabki.

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie przepięknych, oryginalnych nakryć głowy; Radzie Rodziców  za ufundowanie nagród, a wszystkim obecnym za świetną atmosferę imprezy.

 

Gabriela Walaszek

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.