Sprawy Bieżące

NAGRODY ARTYSTYCZNE ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY

autor Iwona Łyjak · 06 mar 2018 o 12:06

„Nie pytaj czego świat potrzebuje. Pytaj co czyni Cię pełnym życia i rób to”

Po raz pierwszy w naszej Gminie zostały przyznane nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżnia się nią wybitne osoby, stowarzyszenia, organizacje, których działalność w znacznym stopniu przyczynia się do wzbogacania życia kulturalnego, integracji lokalnych środowisk, promocji i poszerzania oferty kulturalnej Gminy Jastków. Decyzją Wójta Gminy Jastków zostały przyznane nagrody dla:

  • Chóru Benedictus – za reprezentowanie Gminy Jastków podczas imprez gminnych oraz na forum ogólnopolskim za liczne sukcesy na przeglądach i festiwalach, wydanie płyt z muzyką chóralną, bogaty dorobek artystyczny.

  • ZPiT Dąbrowica – za reprezentowanie Gminy na licznych imprezach gminnych, powiatowych ogólnopolskich . Sukcesy na festiwalach i przeglądach. Bogaty dorobek artystyczny.

  • Anny Karwat – członek KGW , dyrygent, nauczyciel emisji głosu, społecznik.
    Pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyser „Męki Pańskiej” „Orszaku Trzech Króli” osoba integrująca społeczność i kultywująca lokalną tradycję. Pani Karwat dzieli się z mieszkańcami swoją pasją do muzyki, kultury polskiej i tradycji.

  • KGW Panieńszczyzna – Jastków - za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym Gminy Jastków, popularyzację pieśni ludowych, strojów, organizację warsztatów rękodzielniczych, udział w kiermaszach i festynach.

Wszystkim laureatom tegorocznych nagród serdeczne gratulujemy życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za promocję kultury na terenie naszej Gminy.

Uroczyste wręczenie nagród artystycznych odbędzie się 22 kwietnia podczas Gminnego Dnia Kultury.

Iwona Łyjak

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.