Sprawy Bieżące

OBIERZ KURS NA JĘZYKI OBCE. PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI!

autor Anna Wójcik · 24 lis 2016 o 11:15

Naukę aż pięciu języków obcych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oferuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie. Każdy użytkownik może uzyskać tu bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.

Kursy są dostępne na multimedialnej platformie https://lerni.us/. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową, czyli całkowite zanurzenie w języku, dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki.

Do korzystania z kursów wystarczą: komputer, tablet lub smartfon, a także dostęp do Internetu. Każdy użytkownik biblioteki, wyznaczony przez koordynatora może otrzymać własny dostęp do platformy https://lerni.us/ (projekt umożliwia korzystanie z 60% znajdujących się tutaj materiałów). W rezultacie można uczyć się w bibliotece, korzystając z komputerów i urządzeń mobilnych należących do placówki lub własnych.

Biblioteka w poprzednich latach brała już udział w podobnych kursach. Kurs jest dostępny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jastkowie i filiach w Tomaszowicach i Ożarowie.

Biblioteka oferuje dostęp do kursów dzięki udziałowi w projekcie „Kurs na języki obce”. Jest to nowy program firmy Funmedia realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki niemu biblioteki publiczne z całej Polski mogą oferować naukę języków obcych.

 

Więcej informacji:

www.biblioteka-jastkow.pl

tel. 81-50-20-470

790e35e4 fbae 4a70 9906 60b1e2757f15
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.