Sprawy Bieżące

PONAD 4 MLN ZŁ NA INWESTYCJE GMINNE W POPRAWĘ INFRASTRUKTURY EDUKACYJNEJ

autor Marek Wieczerzak · 13 cze 2022 o 13:42

Zastępca wójta gminy Jastków Andrzej Dec oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Wieczerzak odebrali z rąk Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka symboliczny czek na kwotę 4,2 mln zł przyznaną w ramach dotacji z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na projekt "Bezpieczna i funkcjonalna szkoła przyszłości w gminie Jastków".

Uroczystość odbyła się 10 czerwca w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, a oprócz ministra i samorządowców uczestniczyli w niej także wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. 

– Przyjechałem po to, by Państwu podziękować i pogratulować przyznanych pieniędzy. Mamy do czynienia z rekordem w skali całej Polski. 3 mld 200 mln zł to środki rządowe przeznaczone na inwestycje samorządowe w infrastrukturę edukacyjną. To są środki z Polskiego Ładu i z budżetu MEiN. Takich środków nigdy nie było – mówił Przemysław Czarnek podczas spotkania.

– To Państwo zdecydowaliście, że chcecie przeznaczyć środki z Polskiego Ładu nie na kanalizacje, nie na drogi, ale na szkołę. Inwestują Państwo w przyszłość polskich uczniów, w przyszłość polskiego społeczeństwa – wskazywał szef MEiN.

Przedmiotem projektu "Bezpieczna i funkcjonalna szkoła przyszłości w gminie Jastków"  jest poprawa bezpieczeństwa i funkcjonowania trzech szkół podstawowych: w Jastkowie (rozbudowa stołówki i budowa windy), Ożarowie (budowa sali gimnastycznej i montaż fotowoltaiki) oraz w Tomaszowicach (budowa ogrodzenia terenu szkoły i budowa boiska).  

Inwestycje będą realizowane w tym oraz w przyszłym roku i stworzą warunki dla poprawy jakości kształcenia, a w dalszej konsekwencji funkcjonowania na terenie gminy sprawnego i bezpiecznego systemu edukacji.

Fot. MEiN

C35815e3 f534 47e9 a935 7023db5aad44
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.