Sprawy Bieżące

ZABEZPIECZENIE WODOMIERZA NA ZIMĘ

autor Katarzyna Juszczak · 25 lis 2019 o 13:56

ZABEZPIECZENIE WODOMIERZA NA ZIMĘ

 

Przypominamy Państwu o zabezpieczeniu instalacji wodociągowej przed zamarznięciem. Brak właściwego zabezpieczenia może skutkować zamarznięciem wody na przyłączu lub zniszczeniem wodomierza, a w efekcie spowodować niekontrolowany wyciek wody i przerwę w jej dostawie. Ochrona wodomierzy i przyłączy przed niskimi temperaturami nie jest trudna, ani kosztowana, a dzięki prostym działaniom możemy uniknąć kłopotliwych sytuacji. 

Zasadniczą czynnością powinno być zaizolowanie pomieszczenia lub studni wodomierzowej, o ile pomieszczenie to nie jest ogrzewane i nie jest zabezpieczone przed mrozem. Jeżeli wodomierz znajduje się przy drzwiach garażowych, jest także narażony na przenikanie mroźnego powietrza. Warto uszczelnić okna i drzwi. Na pewno pomoże także zawinięcie samego wodomierza w jakikolwiek dostępny izolator, jak mata izolacyjna lub wełna mineralna..

Ważne, by pozostawić okienko ze wskazaniami urządzenia nieprzykryte, aby pracownik zajmujący się odczytywaniem stanu wodomierza nie miał kłopotu z dotarciem do niego.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.