Sprawy Bieżące

PSZOK TO NIE WYSYPISKO ŚMIECI PROŚBA DO MIESZKAŃCÓW

autor Marcin Abramek · 15 lis 2017 o 14:54

Od 1 lipca br. firma TONSMEIER obsługująca Gminę Jastków w zakresie odbioru odpadów komunalnych przejęła obowiązek obsługi Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Snopkowie oraz Tomaszowicach.

Urząd Gminy Jastków prosi mieszkańców o:

  • cierpliwe oczekiwanie na przyjęcie odpadów przez pracownika, gdyż odpady, które są przywiezione do Punktów są skrupulatnie sprawdzane
  • posegregowanie odpadów na poszczególne grupy odpadów zgodnie z wykazem na tablicy umieszczonej w każdym PSZOK-u
  • wyrozumiałość, ponieważ nie wszystkie odpady zostaną przyjęte, tj. nie odbieramy opakowań i opakowań z zawartością po olejach samochodowych (przepracowanych), części samochodowych, eternitu, papy, wełny skalnej i szklanej (potocznie - wełny mineralnej), opakowań i opakowań z zawartością po środkach ochrony roślin, opon od ciągników oraz innych nie wymienionych powyżej odpadów pochodzących m.in. z działalności rolniczej, spożywczej, motoryzacyjnej, medycznej.

 

Drodzy Mieszkańcy!

Ze względu na niepokojące informacje dotyczące niekulturalnego zachowania się mieszkańców naszej gminy na terenie PSZOK prosimy o uszanowanie pracownika obsługującego PSZOK jak i również jego pracy, pamiętając o zasadach dobrego wychowania.

E2281e80 fc6d 4f0c a01d 70b5be0106f7
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.