Fundusze Zewnętrzne >> Projekty Zrealizowane

WARSZTATY DLA ANIMATORÓW GRUP ZABAWOWYCH

autor Beata Wójcik · 16 paź 2017 o 08:45

Wraz z nastaniem jesiennej aury projekt „Mali odkrywcy” nabierał rumieńców. Szkoły podstawowe z terenu gminy Jastków, które były objęte wsparciem – z sukcesem zrealizowały pierwsze projekty badawcze. W chwili obecnej placówki stanęły ponownie przed wyzwaniem przygotowania kolejnych projektów. Postępy prac ocenił Dominik Kmita, reprezentujący Fundację im. J. A. Komeńskiego,  który w minionym tygodniu odwiedził każdą że szkół.
Kolejnym etapem projektu były warsztaty dla przyszłych Animatorów Grup Zabawowych, które odbyły się w dniach 10-11 października. Celem spotkania było przygotowanie osób chętnych do samodzielnego prowadzenia nieformalnych spotkań rodziców i opiekunów dzieci do lat 3. Prowadzący – Dominik Kmita, który jest praktykiem we wspomnianym zakresie - przedstawił uczestniczkom główne zasady prawidłowo zorganizowanej sali, kładąc szczególny nacisk na wyposażenie jej w kąciki tematyczne, atrakcyjne zabawki codziennego użytku oraz miejsca do eksperymentów ciekawskich maluszków. Dodatkowo uczestniczki podczas spotkania dowiedziały się jak powinien wyglądać plan spotkania grupy zabawowej oraz w jaki sposób zaangażować opiekunów maluchów w pracę grupy. Panie otrzymały także wskazówki odnośnie potencjalnych miejsc gdzie można założyć grupę zabawową na terenie gminy oraz źródeł dofinansowania, czyli tak ważnych kwestii przy rozpoczynaniu działalności. Nie zabrakło też pomysłów na ciekawe zabawy dla najmłodszych a także przepisów na idealną masę solną!
Uczestniczkom dziękujemy za udział w warsztatach i poświęcony czas. Cieszymy się, że na terenie naszej gminy znalazły się kolejne kompetentne osoby do wspierania rozwoju najmłodszych.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.