Sprawy Bieżące >> Ogłoszenia

PIŁKA NOŻNA W SNOPKOWIE.

autor Marek Okoń · 31 mar 2017 o 13:58

W roku 2014 z inicjatywy rodziców zorganizowano przy Szkole w Snopkowie dodatkowe, pozalekcyjne  zajęcia z piłki nożnej. Prowadzone dwa razy w tygodniu treningi, spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów mieszkających w Snopkowie i okolicznych miejscowościach.

Od roku 2015 grupa została wcielona do struktur klubu piłkarskiego KS Lublinianka. Dzięki temu zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę trenerską. Młodzi zawodnicy biorą udział w  licznych turniejach piłkarskich ( m.in. ogólnopolskim turnieju Deichmann, Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów), a jako tzw. „dziecięca eskorta” mieli możliwość wyprowadzania piłkarzy Górnika Łęczna na mecze Ekstraklasy, rozgrywane na Arenie Lublin. Chętni mogą uczestniczyć w letnich i zimowych obozach treningowych, a najlepsi wspierają kadrę Lublinianki na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.  

W chwili obecnej treningi dla wszystkich chętnych zamieszkujących gminę Jastków prowadzone są w dwóch grupach wiekowych - rocznik 2005-2007 i rocznik 2008-2009. Od września planowane jest utworzenie kolejnej grupy dla dzieci z roczników 2011-2012.

Sukcesy odnoszone przez młodych piłkarzy zaowocowały nawiązaniem współpracy z firmami ARBOR i Mega Meble, które finansowo wspierają inicjatywę piłki nożnej
w Snopkowie.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych uczestnictwem w treningach zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: pilkasnopkow@gmail.com.

Foto: Przemysław Gąbka (gornik.leczna.pl), Marek Okoń

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.