Sprawy Bieżące

ŚWIATŁOWÓD W GMINIE JASTKÓW

autor Konrad Makowski · 04 kwi 2019 o 08:46

Kontakt do firmy umożliwiającej podłączenie do internetu:

FIBEE
tel:
+48 22 247 77 01
email: info@fibee.pl

Drodzy mieszkańcy Gminy Jastków w ciągu najbliższych 3 lat na terenie województwa lubelskiego, a więc i w naszej Gminie, wybudowana zostanie sieć światłowodowa. W pierwszej kolejności udostępniamy Państwu notkę jaką otrzymaliśmy od wykonawcy, firmy FIBEE (poniżej). Dodatkowym źródłem informacji niech będzie mapa jaką przygotowaliśmy z wizualizacją punktów adresowych, do których doprowadzony zostanie światłowód.

Uprzedzając pytania osób, których budynki nie są uwzględnione w wykazie odpowiadamy, aby zgłosili chęć przyłączenia do sieci światłowodowej u swojego sołtysa. Przekaże on stosowną listę wykonawcy.

Mapa z punktami adresowymi dostępna jest pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1tO-bagymTgj_ErmgbS4DWCGlZ36jTeWV&usp=sharing

Szanowni Państwo,

Już wkrótce rusza realizacja kolejnego etapu ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wspierającego budowę dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości na terenach gdzie usługi światłowodowe nie były wcześniej dostępne. Między innymi w Gminie Jastków.

Trzeci konkurs POPC3 objął najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym 33 obszary Polski, na które we wcześniejszych naborach nie podpisano umów o dofinansowanie. 

W ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego spółki FIBEE I i FIBEE IV wygrały konkursy na inwestycje w 19 obszarach Polski.

Spółka FIBEE I otrzymała dofinansowanie m.in. na obszarze województwa lubelskiego, w tym powiat lubelski i Gmina Jastków.

W ramach inwestycji na terenie Państwa Gminy, w ciągu najbliższych 3 lat zaplanowane jest przyłączenie 3179 gospodarstw domowych i 5 placówek publicznych do sieci szerokopasmowej. Realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje etap prac projektowych, który przypada na 2019 rok, a już w 4 kwartale tego roku rozpoczną się prace budowlane.

O postępach naszych działań będziecie Państwo na bieżąco informowani.

Konrad Poznański
Regional Project Manager POP3

Załączniki:

  1. Komunikat 26 maj 2020 — 118 KB
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.