Sprawy Bieżące

AKTYWNE FERIE W ŁUGOWIE

autor Anna Kwasowiec, Ewelina Głos · 04 mar 2019 o 13:44

Bogaty zestaw zajęć mieli do wyboru uczestnicy ferii zorganizowanych przez „PLENER” Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego i Społecznego wraz z Gminą Jastków.

Każdego dnia budynek świetlicy wiejskiej gromadził kilkudziesięciu uczestników. Każdy znalazł  coś dla siebie. Dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi, bajkową wyobraźnią i umiejętnościami pracy w grupie. Ferie stały się doskonałą okazją do odkrycia  w sobie nowych pasji i umiejętności.

Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem. Można było zobaczyć i spróbować nowych technik wykonania prac plastycznych. Sporo śmiechu było podczas wspólnych zabaw, wyobraźnia nie miała granic. Najmłodsi spróbowali swoich sił w turniejach, grając pod czujnym okiem doświadczonych dorosłych.

Co sądzą o zajęciach dzieci?

,,Bardzo lubię tu przychodzić. Tym razem będzie coś zupełnie nowego. Robimy z balonów  i włóczki „gniotki” – mówi Julia.

,,W domu nie mamy takich atrakcyjnych zajęć jak tutaj. Dzięki temu już sporo umiem’’ – dodaje Patryk.

Zbędne kalorie można było spalić podczas ruchowych zabaw. Nie zabrakło również zajęć, na których trzeba było wykazać się dobrą kondycją fizyczną. Mowa tu o jeździe na nartach          z tektury.

,,To wspaniała zabawa. Do tej pory lubiłem jeździć na nartach po śniegu, a teraz umiem jeździć po podłodze’’  – mówi Kacperek.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.