Sprawy Bieżące

„ AKTYWNI SĄSIEDZI" I ICH AKTYWNE DZIAŁANIA

autor Agnieszka Drączkowska · 22 sie 2016 o 14:59

Mieli pomysł ,  chęć działania i sprawdzili się. „Filmowy Jastków”  czyli kino pod chmurką zorganizowane dla mieszkańców gminy przez Stowarzyszenie „Aktywni Sąsiedzi „  i gminę Jastków pobiło rekord frekwencji. Organizatorzy liczyli na obecność  około stu osób , a filmy przyszło oglądać dwieście pięćdziesiąt.

  To było nie tylko filmowe spotkanie , bo projekcję połączono z prezentacją historii zabytkowego pałacu i planami jego rewitalizacji. Niegdyś szlachecki dwór ,  dziś siedziba Urzędu Gminy w Jastkowie , przed którym odbywała się impreza za kilka lat odzyska dawną świetność.

Gości „Filmowego Jastkowa „ przywitała Teresa Kot – wójt gminy i „Aktywni Sąsiedzi” - członkowie Stowarzyszenia.

   - Staraliśmy żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik , pracowaliśmy w zespołach  i udało się . Bardzo pomogli też mieszkańcy wsi , choć nie są jeszcze  członkami Stowarzyszenia . Jeszcze , bo mam nadzieję , że się nimi staną – mówi Teresa Zabłocka prezes Stowarzyszenia „Aktywni Sąsiedzi „, które pod koniec lipca zawiązało się we wsi Smugi.  

Na imprezę przyszły całe rodziny z kocykami i karimatami . Pogoda dopisała , a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

      -  Początkowo nie wierzyliśmy , że w tak krótkim czasie uda nam się zorganizować ten projekt , ale wszyscy członkowie Stowarzyszenia , których na razie jest osiemnastu wzięli się ostro do pracy – mówi sołtys Smug i członek Stowarzyszenia  Sławomir Warszawski . Zrobiliśmy podział zadań , pojechaliśmy do każdego sołectwa z informacją o imprezie , którą organizujemy. Panie ze Stowarzyszenia upiekły ciasto , nawet kiełbasę , którą serwowaliśmy podczas imprezy zamówiliśmy u znajomego masarza.

  Projekcja filmów pod chmurką to pierwszy taki projekt realizowany w gminie Jastków. Ponieważ się sprawdził Stowarzyszenie myśli już o kolejnej imprezie. Członkowie chcą organizować zawody sportowe , wycieczki , zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie ma ambitne plany , ale na razie nie chce zdradzać wszystkich szczegółów.

- Zależy nam przede wszystkim na jakości i profesjonalnej organizacji przygotowywanych przez nas projektów. Myślimy nie tylko o mieszkańcach naszej wsi Smugi , choć o nich przede wszystkim. Chcemy też promować gminę , pokazywać jej walory , integrować mieszkańców , bo razem można zdziałać więcej – mówi Magda Grzywacz – sekretarz  Stowarzyszenia „Aktywni Sąsiedzi”.

Stowarzyszenie ma ambitne plany , a jego członkowie zwarli szyki. Chcą nie tylko integracji  , która jest podstawą działania takich organizacji jak stowarzyszenia. Zastanawiają się nad budową boiska ,  mini siłowni , lodowiska dla dzieci i  miejsca spotkań mieszkańców wsi.

Czekają na kolejnych chętnych , którzy zechcą wesprzeć ich działania.  

 

Kontakt do Stowarzyszenia „AKTYWNI SĄSIEDZI:

Magda Grzywacz- 731-877-777

Sławomir Warszawski – 606-415-964

Agnieszka Drączkowska –  605-438 -533

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.