Sprawy Bieżące

CZWARTE MIEJSCE UCZENNIC ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W JASTKOWIE W INTERAKTYWNYM TURNIEJU WIEDZY O POWIECIE LUBELSKIM

autor Wioletta Lewczuk · 07 cze 2019 o 14:45

29 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach został przeprowadzony Interaktywny  Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim pod patronem honorowym Starosty Lubelskiego. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy związanej z Powiatem Lubelskim z okazji 20-lecia powstania samorządów.

W rozgrywkach brały udział przedstawiciele  22 szkół z terenu powiatu lubelskiego.

Naszą szkołę reprezentowały  uczennice: Kinga Podgajna z klasy VII a i Emilia Konefał z klasy VII b.

Zmagania uczestników konkursu obserwowali: Andrzej Chrząstowski – Starosta Lubelski, Katarzyna Nowosad- Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, radni , dyrektorzy szkół, opiekunowie i licznie przybyła publiczność na trybunach. Turniej miał charakter interaktywny. Każda drużyna otrzymała tablet za pomocą którego udzielała odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie. Turniej składał się z 21 pytań. Po każdym pytaniu na dużym ekranie wyświetlano wyniki , co mobilizowało do jeszcze bardziej wytężonej pracy i wzmagało ducha rywalizacji. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z różnych kategorii ale również opracować strategię działania ponieważ za błędne odpowiedzi odejmowano punkty. Uczniowie w ciągu 30 sekund udzielali odpowiedzi na pytania. Wszyscy z zapartym tchem oglądali rywalizację drużyn.

Uczennice naszej szkoły zajęły 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.