Sprawy Bieżące

DOŻYNKI GMINNE 2020 R.

autor Gminny Ośrodek Kultury i Sportu · 03 wrz 2020 o 11:23

W niedzielę -  30 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne. Mimo, że mamy taki czas, który nie pozwolił nam spotkać się w takiej formie jak co roku, udało nam się jednak wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Dożynki Gminne  składały się z dwóch części – uroczystej Mszy Świętej Dożynkowej, która odbyła się w kościele NMP Królowej Polski w Jastkowie oraz części obrzędowej, która odbyła się przy Urzędzie Gminy Jastków.

Po mszy świętej zaproszeni goście na czele z Panią Wójt – Teresą Kot mieli okazję obejrzeć, już w parku przy Urzędzie Gminy, obrzęd przekazania chleba przygotowany przez Grupę Artystyczną z Mosznej pod kierownictwem Anny Karwat. Grupa działa od roku 2011 i skupia mieszkańców w różnym wieku wsi Moszna oraz okolicznych miejscowości gminy Jastków.

Po jakże ciekawej prezentacji Grupy z Mosznej, odbyło się uroczyste przekazanie chleba. Starostowie przekazali bochenek Pani Wójt, która złożyła serdeczne życzenia rolnikom.

Starostami tegorocznych Dożynek byli: pani Halina Ostrowska- Dworzecka - aktywna i kreatywna członkini KGW Moszna. Pomysłodawczyni i współorganizatorka wielu projektów i warsztatów, które promują naszą gminę na forum powiatu i województwa oraz pan Jan Pietrak - gospodarz, który oprócz prowadzenia działalności rolnej w 40 hektarowym gospodarstwie rodzinnym zaangażowany jest w prace Kółka Rolniczego na rzecz lokalnej społeczności.

Po uroczystym przekazaniu chleba Pani Wójt, na scenę zostały zaproszone Delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, które wspólnie wykonały pieśń dożynkową „Plon niesiemy, plon” oraz w „W moim ogródeczku”. W ramach podziękowań za trud i pracę włożoną w przygotowanie wieńców pani Wójt – Teresa Kot oraz  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – Kamil Ziółkowski wręczyli Paniom podziękowania i nagrody. Dziękujemy serdecznie kołom, które przygotowały wieńce: KGW Sieprawki, KGW Sieprawice, KGW Ługów, KGW Dąbrowica, KGW Moszna, KGW Moszenki, KGW Miłocin, KGW Ożarów, KGW Panieńszczyzna Jastków, KGW Tomaszowice, KGW Snopków, KGW Marysin.

Uroczystość uświetnił swoim koncertem również Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica” pod kierownictwem Adama Bukowskiego wraz z kapelą pod kierownictwem Daniela Mazurka.

Chcieliśmy również podziękować osobom i grupom, które uświetniły nasze tegoroczne Dożynki: Grupie Artystycznej z Mosznej pod kierownictwem pani Anny Karwat za zaprezentowanie obrzędu przekazania chleba; KGW Panieńszczyzna Jastków za oprawę uroczystej mszy dożynkowej, paniom z KGW Sługocin – Wysokie za przygotowaną dekorację oraz kapeli i Zespołowi Pieśni i Tańca „Dąbrowica”.

Link do relacji VIDEO: https://www.jastkow.pl/informacje-w-sprawy-biezace/relacja-video-z-dozynek-gminnych-2020.htm

Pełna fotorelacja pod linkiem: http://gokis.jastkow.pl/galeria/dozynki_2020

3370db34 16dc 41c4 b91c e53d2841b9fa
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.