Sprawy Bieżące

DZIEŃ SENIORA W JASTKOWIE 2019

autor GOKiS · 13 maj 2019 o 14:18

W słoneczny dzień 12 maja, odbyła się coroczna uroczystość zorganizowana dla najstarszych parafian z Jastkowa. Seniorzy z Jastkowa nie mogli narzekać na brak wrażeń artystycznych. W ową niedzielę tuż po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji seniorów odbył się koncert dedykowany najstarszym parafianom. Mszę świętą celebrowali ks. proboszcz Paweł Kuzioła i ks. kanonik, senior - Jan Żukowski.

Koncert dla seniorów odbył się w szkole w Jastkowie. Szacownych gości już od wejścia witali p. Teresa Kot - Wójt Gminy Jastków oraz p. Kamil Ziółkowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie. Wśród artystów, zacni goście mogli podziwiać pełne wzruszeń występy uczniów szkoły podstawowej.

Program został starannie przygotowany przez nauczycieli. Gorąco zrobiło się na scenie podczas koncertu Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”. Młodzież i dorośli zaprezentowali bardzo skoczne i charyzmatyczne tańce ludowe: Podlasie oraz Lublin. Cały koncert z okazji Dnia Seniora poprowadził p. Kamil Ziółkowski. Pyszny obiad zaserwowały Panie kucharki ze Szkoły w Jastkowie oraz Panie z Rady Duszpasterskiej. Na zakończenie Dnia Seniora wszyscy zebrani na czele z ks. kanonikiem Janem Żukowskim odmówili wspólną modlitwę.

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc przy pomyślnej realizacji wydarzenia.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.