Sprawy Bieżące

FERIE ZIMOWE W SP IM. ANNY I ANDRZEJA NOWAKÓW W OŻAROWIE

autor Dorota Szewczuk · 05 mar 2018 o 14:09

Każde dziecko przyzna, że jedną z najfajniejszych rzeczy w szkole są… ferie zimowe. Pomimo że zimowa aura nie dopisała w tym roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie spędzali czas aktywnie i ciekawie. Już w pierwszym tygodniu przerwy zimowej korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji.
W poniedziałek 29 stycznia odbył się wyjazd do Lublina. Pierwszym punktem programu była filia 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wizyta w bibliotece miała na celu zachęcenie dzieci do czytania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wnętrze nowoczesnej biblioteki i przekonać się, że miejsce pełne książek może być kolorowe i inspirujące. Panie bibliotekarki oprowadziły grupę po wszystkich zakamarkach filii i opowiedziały o swojej pracy. Uczniom bardzo podobała się sala dziecięca z kolorowymi pufami, drabinkami i dziuplami, w których można zaszyć się z książką. W kolejnej części spotkania dzieci odbyły ciekawą lekcję biblioteczną o królach i książętach Polski - rozmawiano o ciekawostkach z życia poszczególnych władców, napisano także przemowę króla do poddanych, którą ochotnicy wygłaszali z właściwą królowi powagą. Drugim i ostatnim punktem tego dnia była wizyta w Multikinie w Galerii Olimp i seans filmu „Cudowny chłopak”. Była to zabawna i wzruszająca opowieść, która daje do myślenia i napełnia ludzkie serca empatią.
Drugiego dnia zajęć – w środę 31 Stycznia dzieci uczestniczyły w wyjeździe na kompleks basenów Aqua Lublin. Uczniowie pod opieką nauczycieli mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie zapewnia najnowsza pływalnia w Lublinie. Największym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie te małe i te bardzo duże. Dzieci podczas trzygodzinnego pobytu w wodzie miały również okazję, aby doskonalić swoje umiejętności pływackie, w których pomagał im obecny nauczyciel wychowania fizycznego.
W trzecim dniu ferii zimowych - 2 lutego zajęcia odbywały się na terenie szkoły. W klasopracowni przyrodniczej odbywał się turniej gier planszowych. Uczestnicy mogli się zmierzyć w takich grach jak: Bystre Oczko, Scrubble, Uno, 5 sekund. W holu szkoły w tym samym czasie uczniowie odegrali żywiołowy turniej tenisa stołowego. Na zakończenie zajęć opiekunowie wręczyli zwycięzcom nagrody rzeczowe.
Wyjazdy i zajęcia w szkole cieszyły się bardzo dużą popularnością, nasz szkolny autobus był zapełniony do ostatniego miejsca. Kadra nauczycielska dołożyła wszelkich starań by był to czas pełen wrażeń i inspirujący wstęp do reszty zimowego wypoczynku.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.