Sprawy Bieżące

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA INFORMACYJNEGO W GOKIS

autor GOKiS · 17 gru 2018 o 07:53

Uczestnicy spotkania informacyjnego zorganizowanego 12 grudnia w siedzibie GOKiS dowiedzieli się CO ZMIENI USTAWA O KOŁACH GOSPODYŃ WIEJSKICH w działalności naszych gminnych kół. 

Spotkanie poprowadzili p. Kamil Ziółkowski (dyrektor GOKiS) oraz p. Edyta Belniak (specjalista ds. finansowych GOKiS). Temat spotkania dotyczył funkcjonowania kół gospdyń wiejskich w świetle nowo przyjetej ustawy. Pojawiło się mnóstwo znaków zapytania, ale też i ciekawych odpowiedzi. Oczywiście największym dylematem jest sprawa finansowa, a więc rozliczenia, sprawozdania finansowe i wielka odpowiedzialność jaką koło musiałby wziąć na siebie... Dużo zostało wyjaśnione, ale pozostało kilka pytań bez odpowiedzi z powodu braku konkretnych informacji np. ze strony Urzedu skarbowego i sposoby rozliczania kół... Jedno jest pewne rejestrowanie to dla kół duże szanse rozwoju, ale i spore zagrożenie. Decyzje Panie muszą podjąć same...

Burzliwe spotkanie zakończone zostało miłym akcentem. Wszyscy zebrani podziellili się opłatkiem życząc sobie nawzajem wesołych i spokojnych świąt oraz szczęścia w Nowym 2019 Roku !

Organizatorzy dziękują za liczne przybycie.

fotorelacja na : http://gokis.jastkow.pl/aktualnosci/spotkanie_informacyjne_fotorelacja

Ff2e12d5 e14d 435a b3e0 bdd72adfcab2
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.