Sprawy Bieżące >> Wydarzenia

GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW 2017.

autor Teresa Kot · 22 sie 2017 o 11:53

W niedziele 20 sierpnia w deszczowej aurze odbyły się dożynki gminne zorganizowane przez mieszkańców Panieńszczyzny i Jastkowa. Bezpośrednim przygotowaniem święta zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich Panieńszczyzna-Jastków oraz radni i sołtysi z tych miejscowości. Wszyscy pracowali pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pod przewodnictwem dyrektora Pana Kamila Ziółkowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem przygotowanych przez Koła Gospodyń przepięknych wieńców dożynkowych, które w barwnym korowodzie zostały przeniesione i wyeksponowane na tarasie pałacu stanowiąc tradycyjne tło obchodów dożynkowych. Mszę Świętą dziękczynną celebrowali księża: ks. Paweł Kuzioła, proboszcz Parafii w Jastkowie, ks. Andrzej Szulej, proboszcz Parafii w Snopkowie oraz ks. Senior Jan Żukowski wieloletni proboszcz Parafii w Jastkowie. Serdecznie dziękujemy za piękną Mszę  i przeżycia duchowe podczas dożynek.

Mimo deszczowej aury zaszczycili nas swoja obecnością zaproszeni goście, a wśród nich.
m.in. dyrektor  oddziału KRUS w Lublinie Pan Zdzisław Antoń, Wicestarosta Lubelski Pan Robert Wójcik w towarzystwie radnych Rady Powiatu Lubelskiego, radni z naszej gminy, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych i mieszkańcy. Listy okolicznościowe skierowali do uczestników dożynek Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Posłowie  Sejm RP Pan Krzysztof Michałkiewicz, Sylwester Tułajew i Jan Łopata, Marszałek  Województwa Pan Sławomir Sosnowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie Pan Bogdan Kawałko a także dyrektor Agencji Rynku Rolnego Pan  Marek Wojciechowski. Dziękujemy serdecznie za przesłane listy i życzenia.

Wszystkim rolnikom naszej gminy życzymy sukcesów i satysfakcji z trudnej pracy. Jak najmniej przeciwności, dobrego prawa i warunków zapewniających opłacalność produkcji, a w życiu osobistym wytrwałości i zdrowia.

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.