Sprawy Bieżące

ORSZAK TRZECH KRÓLI W PARAFII ŚW. PIOTRA I PAWŁA W TOMASZOWICACH.

autor Halina Dworzecka · 12 sty 2018 o 11:33

Już po raz V wyruszył Orszak Trzech Króli w parafii św. Piotra i Pawła w Tomaszowicach. Forma orszaku w Tomaszowicach stała się niezwykle atrakcyjna za sprawą KGWiKR w Mosznach. Uczestnikom Mszy Św. orszaku rozdano korony, śpiewniki i naklejki symbolizujące to święto. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza św. celebrowana przez proboszcza parafii ks. Józefa Brodaczewskiego. We Mszy świętej brały udział dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości śpiewające i grające w orkiestrze orszakowej i chórku aniołków przygotowanych przez Annę Karwat. Jak zawsze w orkiestrze mogliśmy liczyć na: Andrzeja Zagrodnika, Józefa Kowalskiego, Grzegorza Karwata, Weronikę Paprotę, Weronikę i Anię Dalmata, Natalię Dalmata, Krzysztofa Chołaja, Natalkę i Julkę Wrona, Patrycję Filipek, Natalię Siudaj, Tosię Karwat,   Karolinkę i śpiewającego z nami zawsze Marcina Zagrodnika. Wystrój kościoła jak również kostiumy, w których prezentowały się dzieci i orszak przygotowała Halina Dworzecka przy wsparciu i czynnym udziale KGWiKR z Moszen. Po mszy wyruszył orszak prowadzony przez Trzech Króli i ich dwór. W rolę Trzech Króli wcielili się: Marian Chęć, Ryszard Kowalik z Moszen i Mirosław Skałecki z Tomaszowic. Rolę Św. Rodziny odegrali wspaniale Państwo Sałęgowie z półtorarocznym Alankiem. Uroczystości zakończyły się w kościele konkursem na najpiękniejszy samodzielnie zrobiony strój królewski, w którym brały udział wszystkie dzieci uczestniczące w orszaku.

Ks. Józef Brodaczewski wyróżnił je złotymi medalami, które ufundował z okazji V jubileuszowego orszaku. Rozdano słodycze i upominki przekazane przez sponsorów p. Irenę Chudzik, p. Radosława Woźniaka, p. Marię Wawerską i p. Grzegorza Karwata.

Orszak Trzech Króli to oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalną społeczność. Było pięknie, radośnie, barwnie i rodzinnie. W orszaku uczestniczyło ponad 600 osób.

Zapraszamy do Tomaszowic za rok.

 

Tekst: Halina Dworzecka

Foto: Justyna Fimiarz

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.