Sprawy Bieżące

PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W JASTKOWIE

autor Jolanta Pelc · 09 gru 2019 o 13:38

Wychowanie w miłości do Ojczyzny,  kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

Do miana patrioty dorastamy przez całe lata ale w kształtowaniu  postaw patriotycznych poważną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa.

Dlatego w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy pierwszy Przegląd Piosenki Patriotycznej na gruncie gminnym. Odbiorcami  a także uczestnikami przeglądu byli seniorzy z Klubu Seniora, przedszkolaki z Gminy Jastków (Ożarowa, Snopkowa, Jastkowa) a także z Garbowa. Gościliśmy również starszą grupę dzieci ze żłobka. Połączyliśmy pokolenia, aby dzieci mogły uczyć się budować przyszłość na wyższych wartościach. Okolicznościowe uroczystości  to okazja do pokazania dzieciom, jak można świętować ważne rocznice z historii Polski.

Po oficjalnym wstępie i odśpiewaniu hymnu państwowego, prowadzący uroczystość Edyta Boruch i Ewa Chęć powitały gości. Uczestnicy przeglądu mieli okazję prezentować swoje umiejętności podczas krótkich wystąpień.

Na koniec dyrektor placówki Jolanta Pelc podziękowała wszystkim i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe za udział w przeglądzie.  Przygotowano małe „co nieco” dla uczestników, którzy zostali zaproszeni na degustację.

 To była ważna i ciekawa lekcja patriotyzmu łącząca pokolenia.                                                                                                                                                         

098da22e 3fd7 433c 96e6 36eaccfd5bbb
1fb3b189 9671 4142 adf7 7be592fa5c83
Cc8c4f3f 4aa2 4c39 ad42 d04cb10ba429
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.