Sprawy Bieżące

ROZPALMY OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W JASTKOWIE!

autor Marcin Abramek · 06 lis 2018 o 13:54

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada w całym kraju zapłoną ogniska przy których harcerze i harcerki z ZHR wspólnie z mieszkańcami będą wspominali to jakże podniosłe wydarzenie w historii naszej ojczyzny.

 

Tzw. Ogień Niepodległości ma na celu przybliżyć historie i okoliczności odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę oraz pogłębianie tożsamości patriotycznej w lokalnych środowiskach. Zatem pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Jastków wraz z rodzinami i znajomymi do czynnego świętowania tego wydarzenia przy naszym ognisku, które zapłonie 10 listopada o godzinie 19:00 w parku przy Urzędzie Gminy Jastków 


I. CEL:
1. Upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
2. Pogłębianie tożsamości oraz wspólnoty w lokalnych środowiskach.

II. MISJA:
Zjednoczenie przy jednym ogniu setki Polek i Polaków bez względu na wiek, wiarę, poglądy polityczne czy znajomość historii.

III. TERMIN I MIEJSCE:
Ognisko odbędzie się dnia 10 listopada 2018 r.(sobota), w parku przy budynku gminy Jastków
Początek ogniska godz 19:00.

IV. UCZESTNICTWO:
Ognisko ma charakter rodzinny-patriotyczny, czyli każdy może wziąć w nim udział. Ognisko potrwa około godziny. Będzie czas na chwilę zadumy, upamiętnienie, uczenie rocznicy, ale też na wspólne śpiewanie pieści patriotycznych!

V. ORGANIZATOR
Jastkowski Ogień Niepodległości organizuje Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Jastkowie.

Czuwaj!

Jastkowskie środowisko harcerskie

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.