Sprawy Bieżące

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W GBP W JASTKOWIE

autor Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie · 23 maj 2016 o 13:56

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Czytelnicy naszej biblioteki rajd rowerowy w ramach akcji odbyli w niedzielę 8 maja. Trasa prowadziła przez Jastków Podleśny i Piotrawin, gdzie na chwilę zatrzymaliśmy się przy zabytkowej kapliczce przydrożnej. Na mecie rajdu – w ogrodzie biblioteki wspólnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

Czytanie nad Ciemięgą

W środę 11 maja odbyła się impreza plenerowa dla dzieci z Akademii Kultury. Były wspólne zabawy na placu zabaw, czytanie książek i oczywiście pyszny poczęstunek – grillowane kiełbaski i truskawkowe ciasto.

Drugoklasiści czytają przedszkolaki słuchają

12 maja Tydzień Bibliotek świętowaliśmy z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie. W ramach konkursu czytelniczego odbyło się głośne czytanie wybranych tekstów literackich przez uczniów z klasy drugiej. Dzieciom z Akademii Kultury czytanie starszych kolegów i koleżanek bardzo się podobało, chętnie bili brawa, a na koniec gratulowali i wręczali nagrody .

Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.