Informacje Ogólne

autor Marcin Abramek · 21 gru 2018 o 07:43 · Sprawy Bieżące > Informacje
Wesołych Świąt
autor Robert Stolar · 18 gru 2018 o 15:07 · Sprawy Bieżące > Informacje
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości wzbudziła inicjatywę władz Gminy Jastków skierowaną na rozpoczęcie renowacji Cmentarza Legionistów w Jastkowie. Decyzję i wstępne przygotowania rozpoczęto już w 2017 r. Dzięki temu Gmina mogła wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na w ramach programu „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju”.
autor Kinga Popielarczyk · 12 gru 2018 o 12:46 · Sprawy Bieżące > Informacje
Do 21 grudnia w Urzędzie Gminy trwają zapisy na zimowisko w Ochotnicy Dolnej dla dzieci rolników.
autor Marcin Abramek · 06 gru 2018 o 11:33 · Sprawy Bieżące > Informacje
W dniu dzisiejszym – 6 grudnia 2018 r na uroczystej gali zorganizowanej przez Urząd Statystyczny w Lublinie oraz Fundacje Rozwoju Demokracji Lokalnej w hotelu inBeetwen, nastąpiło wręczenie wyróżnień dla 20 najlepszych gmin według Rankingu Gmin Lubelszczyzny.
autor GOKiS · 04 gru 2018 o 11:55 · Sprawy Bieżące > Informacje
Zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie informacyjne dotyczące funkcjonowania Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Jastków w świetle przyjętej Ustawy o KGW. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia (środa) o godz. 15.00 w Dąbrowicy, siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
autor GOKiS · 04 gru 2018 o 11:53 · Sprawy Bieżące > Informacje
Miło nam poinformować, że Pan Jerzy Sadawa otrzymał wyróżnienie na uroczystej gali w Ministerstwie Edukacji Narodowej! W środę, 29 listopada w gmachu MEN odbyła się uroczystość wręczenia tytułu „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Nagroda ta przyznawana jest od sześciu lat przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Szczególne wyróżnienie otrzymało w tym roku 34 nauczycieli. Uczestnicy gali otrzymali list gratulacyjny Minister Edukacji Narodowej w uznaniu za szczególne zasługi w pracy edukacyjno-wychowawczej, której celem jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci oraz młodzieży. Wśród nagrodzonych był mieszkaniec gminy Jastków, emerytowany nauczyciel, aktywny działacz Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie oraz wieloletni organizator imprez krajoznawczo-turystycznych dla mieszkańców gminy Jastków. Gratulujemy!
autor Konrad Makowski · 30 lis 2018 o 08:45 · Sprawy Bieżące > Informacje
-
autor Konrad Makowski · 28 lis 2018 o 12:32 · Sprawy Bieżące > Informacje
Zgłoś się do udziału w projekcie "WYKWALIFIKOWANA KADRA LUBELSZCZYZNY"
autor Konrad Makowski · 26 lis 2018 o 13:13 · Sprawy Bieżące > Informacje
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Jastków do rejestracji na naszej stronie i włączenia powiadomień na komórkę i email.
autor Marcin Abramek · 23 lis 2018 o 14:22 · Sprawy Bieżące > Informacje
Dziś, tj. 23 listopada 2018r w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Jastków.
autor Marcin Abramek · 20 lis 2018 o 09:59 · Sprawy Bieżące > Informacje
PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. informuje, że rozpoczyna się projekt pn. Bądź EKO i oszczędzaj. Wymień stary piec na nowy kocioł gazowy.
autor Wojewoda Lubelski · 05 lis 2018 o 15:10 · Sprawy Bieżące > Informacje
W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii - w imieniu Biura Programu "Niepodległa" zapraszamy Państwa do współtworzenia wyjątkowej akcji: "Niepodległa do Hymnu". [...]
autor Teresa Kot · 23 paź 2018 o 14:58 · Sprawy Bieżące > Informacje
W imieniu własnym oraz wybranych radnych, serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście nas Państwo w wyborach. Znakomite wyniki poparcia są dla nas zobowiązaniem do intensywnej pracy na rzecz dalszego rozwoju gminy oraz wspierania inicjatyw społecznych mieszkańców, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem czynią naszą gminę piękniejszą.
autor Konrad Makowski · 17 paź 2018 o 15:30 · Sprawy Bieżące > Informacje
Uprzejmie informujemy, że szkolenia które miały rozpocząć się w październiku 2018 zostały przesunięte i planowane jest ich uruchomienie w listopadzie, z możliwością przesunięcia tego terminu. Zaktualizowany harmonogram działań szkoleniowych podamy do wiadomości po otrzymaniu od Operatora Programu informacji o terminach szkoleń kadry instruktorskiej.
autor Teresa Kot · 12 paź 2018 o 11:45 · Sprawy Bieżące > Informacje
W imieniu własnym i Rady Gminy przekazuję na Państwa ręce raport kadencyjny podsumowujący efekty pracy władz samorządowych gminy Jastków w latach 2014-2018. Ostatnie cztery lata funkcjonowania samorządu to czas wytężonej pracy na rzecz pozyskania jak największych środków na rozwój naszej gminy. Raport prezentuje gminę i zmiany jakie zaszły na jej obszarze w okresie ostatnich czterech lat.
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.