Wydarzenia

autor Jolanta Pelc · 09 gru 2019 o 13:38 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Do miana patrioty dorastamy przez całe lata ale w kształtowaniu postaw patriotycznych poważną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa. Dlatego w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy pierwszy Przegląd Piosenki Patriotycznej na gruncie gminnym.
autor Magdalena Zarzeka · 04 gru 2019 o 08:08 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie zaprasza na warsztaty: KARTKI ŚWIĄTECZNE
autor Gminny Ośrodek Kultury i Sportu · 28 lis 2019 o 09:01 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
18 listopada odbył się XIII Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tomaszowicach. Przegląd odbył się w nowo otwartej sali gimnastycznej. Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Wśród utworów można było usłyszeć znane już wszystkim pieśni patriotyczne, ale również nowe, współczesne utwory m.in z polskich filmów.
autor Agnieszka Banach · 13 lis 2019 o 12:38 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Jesień w przedszkolu to bardzo kolorowy okres. Dzieje się to za sprawą bogactwa jakie dostarcza natura w postaci liści, kasztanów, żołędzi owoców, warzyw. W słowniku przedszkolaka określane są one jako tak zwane skarby jesieni. Stanowią doskonałe tworzywo plastyczne, materiał spożywczy, przedmiot doświadczeń, działań matematycznych jak i obiekt literacki. Z takiej oferty nie sposób nie skorzystać. Doskonałą okazją ku temu był Dzień Pieczonego Ziemniaka, który miał miejsce 17.10.19r. w Przedszkolu Samorządowym w Jastkowie.
autor Małgorzata Olechowska · 06 lis 2019 o 11:11 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Uprzejmie informujemy, że w dniu 13 listopada br. o godz. 10.30 w biurze LGD „Kraina wokół Lublina” ul. Narutowicza 37/5 w Lublinie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zasad uzyskania i rozliczania pożyczek unijnych - „Pożyczki małej oraz Pożyczki dużej”.
autor Magdalena Zarzeka · 05 lis 2019 o 09:14 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
24 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach miało miejsce V Jastkowskie Czytanie, które na dobre wpisało się w kalendarz gminno – szkolnych uroczystości a zorganizowane zostało w ramach Akcji Narodowego Czytania.
autor Marcin Abramek · 25 paź 2019 o 12:19 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie XII Sesji Rady Gminy Jastków.
autor Konrad Makowski · 25 paź 2019 o 08:18 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
-
autor Konrad Makowski · 21 paź 2019 o 14:58 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tomaszowicach zapraszają na V Jastkowskie Czytanie
autor GOKiS · 17 paź 2019 o 09:22 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Rok artystyczny 2019/2020 jest bardzo szczególny, ponieważ Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica" intensywnie przygotowuje się do pięknego Jubileuszu 50-lecia Zespołu.
autor GOKiS · 16 paź 2019 o 14:12 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
W środę 9 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych Gminy Jastków. Ponad 240 uczniów klas IV - VIII brało udział w XIX Biegu Przełajowym "Szlakiem Dąbrowicy". Trasa przebiegała wzdłuż szlaku turystycznego, a następnie ścieżką i drogą polną do mety usytuowanej na drodze dojazdowej do parkingu kościelnego. Dystans dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych ok. 800 m, dla klas VII-VIII ok. 1600 m. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu dostał pamiątkowy medal oraz został poczęstowany ciepłym napojem i drożdżówką. Na zwycięzców każdej kategorii czekały dyplomy i atrakcyjne nagrody :) W klasyfikacji szkolnej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie.
autor GOKiS · 16 paź 2019 o 14:10 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Teatr Capitol w Warszawie - Spektakl "Dajcie mi tenora!". 9 listopada 2019 r. (sobota)
autor Konrad Makowski · 13 paź 2019 o 00:08 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Zapraszamy po odbiór worków i rękawic do sołtysów w swoich miejscowościach
autor Konrad Makowski · 10 paź 2019 o 08:34 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
Organizatorem konkursu plastycznego jest Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie i Stowarzyszenie "U Źródeł Ciemięgi".
autor GOKiS · 10 paź 2019 o 08:31 · Sprawy Bieżące > Wydarzenia
W sobotę 5 października odbył się coroczny Dzień Seniora w Dąbrowicy. Spotkanie otworzyła Pani Wójt Gminy Jastków - Teresa Kot wraz z Dyrektorem GOKiS - Kamilem Ziółkowskim. Po uroczystym obiedzie przygotowanym przez Panie z KGW "Dąbrowica" nastąpiła uczta dla ducha - o wrażenia zadbał nasz Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica" wraz z kapelą. Grupa dziecięca i młodzieżowa zaprezentowała Poloneza, Krakowiaka oraz Suitę Lubelską, a na koniec wspólnie śpiewaliśmy znane, ludowe pieśni. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz zaszczycili nas Państwo swoją obecnością i do zobaczenia za rok.
Herb Gminy Jastków
Stworzona z pasją — by służyć.